Fatma Okutan Kaynak

 

Fatma OKUTAN KAYNAK

1947 de Bafra’da doğdu. 1977 de Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Enstitüsünden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde lisansını tamamladı.

Samsun ve Ankara’da ilk ve Orta dereceleri okullarda öğretmenlik yaptı.1992 de emekli oldu ve özel bir okulda 1995 yılına dek çalıştı. Uzun yıllar İlhan Sanatevinde sanat eğitimcisi olarak çalıştı. 

Eşref Üren, Osman Zeki Oral, Erol Batırbek, Ercan Gülen, Hasip Pektaş gibi sanatçılarla desen, yağlı boya, sulu boya teknikleriyle çalışmalar yaptı.

1995 te ilk kişisel sergisini Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde açtı.18 kişisel sergi açtı.

Ankara Kadın Ressamlar Derneği (AKRD), Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği (BRHD) üyesidir. Bu derneklerin geleneksel sergilerine düzenli katılmaktadır.

Sulu boya, pastel çalışmakla birlikte ağırlıklı olarak yağlı boya tekniği ile çalışmaktadır.

She was born in Bafra in 1947. In 1977, she graduated from the Institute of Painting at Gazi Institute of Education. She graduated from Eskişehir Anadolu University, Faculty of Fine Arts.

She worked as a teacher in primary and middle schools in Samsun and Ankara. He retired in 1992 and worked in a private school until 1995. She worked as an art educator at İlhan Sanatevi for many years.
She worked with artists such as Eşref Üren, Osman Zeki Oral, Erol Batırbek, Ercan Gülen and Hasip Pektaş She worked on patterns, oil paints and watercolor techniques with them.

He opened his first personal exhibition in 1995 at the State Fine Arts Gallery. He opened 18 personal exhibitions.

She is a member of Ankara Women Painters Association (AKRD), United Painters and Sculptors Association (BRHD). She regularly participate in traditional exhibitions of these associations.

She works watercolor, pastel work, but mainly works with oil painting technique.

 

 

 İletişim/Contact
Atölye Adres / Address


Web / EmailTelefon / Phone

Sosyal Medya / Social Media

 Paylaş/Share
Hollanda Caddesi No 44 / 1 Yıldızevler Çankaya Ankara