Nejla Tuğcu Resim Sergisi

 
NEJLA TUĞCU
Resim Sergisi
21 Şubat - 7 Mart 2020

 
Kokteyl : 21 Şubat Cuma - Saat 18:00 - 20:00
BRHD1970 Tuğrul Velidedeoğlu Sanat Galerisi
 
Nejla Tuğcu'nun Resim Sergisi açılışı 21 Şubat Cuma akşamı saat 18:00 - 20:00 arasında gerçekleşecektir.
Sergiyi 7 Martcumartesi gününe kadar Pazar günleri hariç, her gün 10:30 – 19:00 arası Hollanda Caddesi no 44/1 Yıldızevler, Çankaya - Ankara adresinde görebilirsiniz.
 
Nejla Tuğcu, Ankara’da doğdu.  
İşletme mezunu olup, kamuda çalışma hayatını devam ettirirken sanat çalışmalarını yaşama dâhil etme çabası ile  1986  yalından itibaren Ankara’da akademik düzeyde eğitim veren sanat atölyelerinde  bir süre dersler aldı. Halen kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmekte. 
Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği, AKRD, SKD ve FAM üyesi.
Bir kişisel sergi, UKKSA sanat çalıştayı, yurt içi ve yurt dışında çeşitli karma sergilere katıldı.
Hocalarım açısından şanslıydım. Okulun sınırları içinde ve daha sonra ders aldığım atölyelerde geçirdiğim süreçlerin sonucunda işlerim anlık ya da zaman içinde yaşanan deneyimlerin koleksiyonu gibi... İşimin beni nasıl görselleştirmesini istediğimi düşünmüyorum, özgürlük eylemime merhaba diyerek yapıta başladığımda düşünsel olarak olgunlaştırırken soyutlama fikri ile esas olanın etkisinde ve yaşama dâhil edilen gündelik alımlamalar, boyut, renk, malzeme temelinde yaratma duygusu ile yokluğun geçişine güle güle deyip labirentin içerisinde arkeolojik kazı ve kapı arayışı başlamış oluyor... Renklerin ölümsüzlüğü eşliğinde “siyah asla aynı değildir çünkü ışık onu değiştirir denildiği” gibi çirkin-güzel kaotik hayat, renk, hafıza ve anlık çizgi-leke ile düzen kurmaya çalışırken, rastlantısal düzensizlik, kusursuzluğun temelinde çabalamak ve özgün alanımın bilinçaltımı yönlendirmesi sanırım... 
 
 
 Paylaş/Share
Hollanda Caddesi No 44 / 1 Yıldızevler Çankaya Ankara